To Xαμόγελο του Παιδιου στο Αίγιο

465870-300x225

»Το Χαμόγελο του Παιδιού» είναι  ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός που στηρίζεται στο  συναίσθημα.Σκοπός του είναι να υπερασπιστεί τα δικαιώματα των παιδιών.»Το Χαμόγελο του Παιδιού» έχει επεκτείνει τη δράση του σε πολλά σημεία της χώρας μας . Ένα από αυτά τα σημεία είναι και η πόλη μας , το Αίγιο. Βρίσκεται στην Τέμενη και είναι προσφορά της κα. Ισαβέλλας Αρβανίτη. Το Σπίτι παρέχει προστασία και θαλπωρή σε περίπου 40 παιδιά. Κοντά στα παιδιά βρίσκονται έμπειρα άτομα καθώς και εθελοντές για να φροντίσουν ανά πάσα ώρα και στιγμή τα παιδιά.Το σχολείο μας έχει συνησφέρει στη συγκέντρωση τροφίμων.Τέλος να αναφέρουμε πως όσοι θέλουν μπορούν να συνησφέρουν σαν εθελοντές ή να βοηθήσουν προσφέροντας τρόφιμα ή άλλα αναγκαία για τα παιδιά πράγματα(π.χ. παιχνίδια).