Θέμα χημείας

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Ιουν• 14•16

12524425_1253522288008952_115048227067916788_nΓιάννης Φλώρος, Γ4

Το «θέμα Χημείας» είναι ένα εκπληκτικό θεατρικό πρόγραμμα, στο οποίο, όχι μόνο παρακολουθήσαμε ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά συμμετείχαμε, κιόλας, ενεργά! Αφού κάναμε διάφορα πειράματα, αλλά και  χορευτικές δοκιμές, ύστερα ακολούθησε στην τάξη μια εξαιρετική παράσταση. Σ΄αυτή υπήρχε μια οικογένεια με το παιδί της, το οποίο έπρεπε να ακολουθήσει είτε το όνειρο του πατέρα του και να γίνει χημικός είτε το όνειρο της μητέρας του ή να κάνει αυτό που αγαπά. Έτσι, όχι μόνο μας διασκέδασε, αλλά και μας έδωσε ένα ηθικό δίδαγμα κι ένα σημαντικό μάθημα ζωής!

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα κείμενα  είναι του Γιάννη Γουλέ και η μουσική επιμέλεια του Γιάννη Ζουγανέλη. Συγκεκριμένα, πρωταγωνιστούν Γιώτα Βιτετζάκη, Γιάννης Γουλές, Έμιλυ Μαυρίκα, Μάρθα Μηλιάρα, Σταύρος Τσιτσόπουλος. Κοστούμια : Εβελίνα Δαρζέντα, Χορογραφία : Μαρία Αντωνίου, Παιδαγωγική επιμέλεια: Ναταλία Λύτρα

Ευχαριστούμε τον καθηγητή της Χημείας για την πρωτοβουλία, κ. Μιχάλη Γαλάνη.