Mπες στο ρυθμό της ρυθμικής γυμναστικής

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Δεκ• 31•16
Mπες στο ρυθμό της ρυθμικής γυμναστικής

Παππά Ελευθερία  & Σιαρλή Αγγελική Α3

Έχετε παρακολουθήσει ποτέ κάποιον αγώνα ή κάποιο φεστιβάλ ρυθμικής γυμναστικής; Λοιπόν, αυτό το άθλημα είναι η ζωή μου. Για να ακολουθήσει κάποιος αυτό το άθλημα, δεν χρειάζεται να το έχει έμφυτο, αλλά να έχει υπομονή και μεγάλη αγάπη γι’αυτό που κάνει. Αν δεν έχεις ξανακούσει το συγκεκριμένο άθλημα, αξίζει να το παρακολουθήσεις. Είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά και δύσκολα αθλήματα , διότι οι πιο πολλές ασκήσεις γίννονται ή στον αέρα  ή με τα χέρια. Χρειάζεται πολλή προπόνηση για ενδυνάμωση των μυών. Ο συντονισμός στα προγράμματα που κάνουμε είναι το βασικότερο. Επιπλέον, για να μπορέσει κάποιος ν ανταπεξέλθει , πρέπει να έχει τα κατάλληλα κιλά για δική του διευκόλυνση στο να πετύχει σ’αυτό που αγαπά.