Καρφί από…χρυσό

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Δεκ• 31•16

Στις μέρες μας,οι περισσότεροι ασχολούμαστε με κάποιο άθλημα. Για έμενα αυτό το άθλημα είναι το βόλεϊ, βέβαια δεν είναι απλώς ένα άθλημα. Σημαίνει για μένα πολλά και διαφορετικά πράγματα μαζί.Πρώτον είναι ο λόγος που περιμένω με ανυπομονησία την ημέρα που έχω προπόνηση! Είναι ο λόγος που λυπάμαι  και νευριάζω όταν χάνουμε σε ένα αγώνα άλλα συγχρόνως είναι και ο ίδιος λόγος για να φωνάξω και χαρώ όταν κερδίζουμε ένα αγώνα!Εξαιτίας  του δεν κοιμάμαι καλά πριν ένα αγώνα! Το βόλεϊ είναι επίσης η αιτία που όταν τραυματίζομαι δεν στεναχωριέμαι   μόνο για τον πόνο αλλά και για το  γεγονός ότι δεν θα παίξω για αρκετές μέρες. Είναι ένα άθλημα που επειδή είναι ομαδικό με έκανε να δημιουργήσω φιλίες. Πολλοί όμως όταν ακούτε για ένα άθλημα σκέφτεστε πιθανώς την κούραση με την οποία αυτό συνεπάγεται. Δεν θα σας πω ψέματα, η κούραση είναι αρκετή αλλά πιστέψτε με αξίζει! Ίσως πολλές φορές απογοητευτείς όμως είμαι σίγουρη πως οι φορές που θα χαρείς είναι πολύ περισσότερες.Τέλος, το βόλεϊ είναι ένα άθλημα που δημιουργεί ένα περίεργο συναίσθημα που δεν είμαι βέβαιη αν μπορώ να το διατυπώσω με λέξεις. Πάντως σας διαβεβαιώνω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε!