Ανοίγουμε δίαυλους επικοινωνίας

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Απρ• 03•18

Καραμάνης Γιώργος, Α2

Τον Ιανουάριο κατά την επίσκεψή μας στο Ζάππειο βρεθήκαμε όλα τα μέλη της δημοσιογραφικής μας ομάδας με τους μαθητές της συντακτικής επιτροπής της σχολικής εφημερίδας του 3ου Γενικού Λυκείου Περιστερίου.

imagesU8BPKOVJ

Ακούσαμε την ιστορία του περιοδικού τους «Της γάτας το κουδούνι», την οργάνωση και τα ενδιαφέροντά τους, τις δράσεις τους και τα νέα μέλη, που εμπλούτισαν και φέτος την ομάδα τους. Η δική μας ομάδα άκουσε διψασμένη το καθετί και προσπάθησε να εκθέσει το δικό μας τρόπο δουλειάς στην ηλεκτρονική μας εφημερίδα.

Η επίσκεψη τους έγινε με σκοπό να πάρουν συνέντευξη από τον καθηγητή μας, το Βασίλη Προκόπο, ο οποίος απεικόνιζε μέσα από τα έργα τέχνης του «Οι μάνες της Κατοχής»την θλίψη της μάνας που αποχωρίζεται το ίδιο της το παιδί εξαιτίας του πολέμου και άλλους προβληματισμούς.

Διαβάσαμε τα τελευταία τεύχη του περιοδικού τους, που μας εντυπωσίασαν ιδιαίτερα. Θα θέλαμε να τους μοιάσουμε και να γίνουμε αντάξιοι ρεπόρτερ.

Όλοι ευελπιστούμε ότι θα συνεχιστεί αυτή η σχέση.