Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2015

κολλάζ 3

Στις 24 Μαρτίου 2015,ημέρα Τρίτη, το σχολείο μας πραγματοποίησε τον καθιερωμένο εορτασμό της εθνικής επετείου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κέντρου Νεότητας Κοιμήσεως της Θεοτόκου.Μαθητές απ’όλες τις τάξεις παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία τη θεατρική παράσταση:» Στα Μετερίζια της πατρίδας και της Δημοκρατίας.Στρατηγός Ιωάννης Μακρυγιάννης»,υπό την καθοδήγηση των φιλολόγων εκπαιδευτικών  Θεοδωράτου Ευγενίας και Ρέλλου Βιολέττας.Τη γιορτή προλόγισε ο διευθυντής κ. Νανόπουλος Γεώργιος και πλαισίωσε μουσικά η χορωδία του σχολείου μας με την καθηγήτρια μουσικής κ. Γοραντωνάκη Αναστασία.Στο τέλος ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί,υπό την επίβλεψη και διδασκαλία του καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ.Οικονόμου Κωνσταντίνου.

Η θεατρική παράσταση δόθηκε στον ίδιο χώρο και το απόγευμα της ίδιας μέρας παρουσία των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους μαθητές που συμμετείχαν αλλά και στους εκπαιδευτικούς που εργάστηκαν ακούραστα ,πολλούς μήνες πριν, για το τελικό αυτό αποτέλεσμα.

Σενάριο-Σκηνοθεσία-Διδασκαλία-Βίντεο-Μουσική: κ.Θεοδωράτου Ευγενία ,κ.Ρέλλου Βιολέττα

giorth1

giort2