Λίγα λόγια για την Ολυμπιάννα Λαζανά

ολυμπιαννα

Η στήλη της ψυχολογίας θα περιλαμβάνει άρθρα, δημοσιεύσεις και αναρτήσεις σχετικές με τη ψυχική υγεία από την ψυχολόγο Λαζανά Ολυμπιάννα.
Η Λαζανά Ολυμπιάννα σπούδασε Ψυχολογία στο Πάντειο Πανεπιστήμιο της Αθήνας και είναι κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου κλινικής ψυχολογίας του Πανεπιστήμιο Paul-Valery III του Μονπελιέ της Γαλλίας. Κατά το σχολικό έτος 2013-2014, εργάστηκε ως ψυχολόγος στο σχολείο μας και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε μαθητές και εκπαιδευτικούς καθιστώντας σαφή την ανάγκη ύπαρξης ψυχολόγων στα σχολεία .Σε μια πραγματικά δύσκολη εποχή ,άφησε πίσω της αισιοδοξία και ζωγράφισε καινούρια χαμόγελα εκεί που δεν θα΄πρεπε να ΄χουν σβηστεί ποτέ: στα πρόσωπα των παιδιών!

Σήμερα εργάζεται ως ψυχολόγος και παρά τον φόρτο εργασίας της δέχθηκε με μεγάλη χαρά να συμμετέχει στην προσπάθειά μας για ΤΟ ΠΡΩΤΟ μας ηλεκτρονικό περιοδικό.

Την ευχαριστούμε θερμά!