Eορτασμός Εθνικής Επετείου 27/10/2016

shmaia2

Με μια λιτή εκδήλωση γιορτάστηκε και φέτος η Εθνική Επέτειος του «ΟΧΙ»,την Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2016.

Στο χώρο του σχολείου μας ο διευθυντής κος Νανόπουλος Γεώργιος παρέδωσε τη σημαία στον σημαιοφόρο Ράπτη Μαρίνο,μαθητή του Γ4 και απονεμήθηκαν αριστεία και βραβεία στους μαθητές που αρίστευσαν και πρώτευσαν στα τμήματά τους κατά το σχολικό έτος 2015-2016.Στη συνέχεια και μετά το χαιρετισμό του υπουργού παιδείας που διαβάστηκε στους μαθητές,ο διευθυντής μίλησε για τις ιστορικές στιγμές του «ΟΧΙ».

Τέλος,η χορωδία μας ,με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό κα Γοραντωνάκη Αναστασία, συγκίνησε για άλλη μια φορά  με τα ιδιαίτερα τραγούδια που επιλέχθηκαν αλλά και με τα μουσικά ταλέντα των μαθητών του σχολείου μας!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

giorth1giorth2