Το σχολείο μας

Η παρούσα εφημερίδα είναι μια όμορφη προσπάθεια των παιδιών μας μέσα από τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε στα πλαίσια του μαθήματος ΤΠΕ η οποία συνεχώς θα ενημερώνεται..

Στην καρτέλα Άρθρα θα βρείτε κείμενα με επιμέλεια των μικρών μας μαθητών ενώ η καρτέλα Καλλιτεχνίες εμπεριέχει ένα μικρό δείγμα των μικρών μας δημιουργών. Τα άρθρα των παιδιών είναι κατηγοριοποιημένα σε στήλες τις οποίες μπορείτε να δείτε στα δεξιά. Στην επιλογή Ανακύκλωση θα βρείτε δημιουργίες των παιδιών μας με τα οποία κάθε χρόνο συμμετέχουν στο διαγωνισμό με κατασκευές από ανακυκλώσιμα υλικά. Τέλος η καρτέλα ΤΠΕ είναι ένα δείγμα από αυτά που φτιάξαμε κατά τις τηλεδιασκέψεις για το μάθημα ΤΠΕ. Στη σελίδα Ανακοινώσεις μπορείτε να δείτε τις ανακοινώσεις του σχολείου προς ενημέρωσή σας.

Στόχος της εφημερίδας μας ήταν να δοθεί η δυνατότητα στους μαθητές να καλλιεργήσουν ικανότητες συνεργασίας, να αναπτύξουν τις συντακτικές τους ικανότητες και τελικά να παράγουν ποιοτικό ψηφιακό περιεχομένου…
Καλή πλοήγηση!!
received_3900661786690659