Editorial 3ου τεύχους

Είναι το 2ο τεύχος της εφημερίδας μας για τη φετινή χρονιά ! Συγχαίρουμε τους μαθητές του σχολείου για τη συμμετοχή τους στη  συγγραφή άρθρων και τις καθηγήτριες μας,

Ντάμπου Μαρία ( Φιλόλογο) ,

ΖυγούρηΑναστασία(Πληροφορικής) ,

Γκαντούνα Μαρία( Θεολόγο),

που μας  καθοδήγησαν για τη  σύνταξη του. Σε αυτό το τεύχος υπάρχει ένθετο αφιέρωμα στη Θράκη την οποία επισκεφτήκαμε ως ομάδα του προγράμματος « Μαθητές δημοσιογράφοι εν δράσει…» Οι εντυπώσεις από το ταξίδι αυτό αποτυπώνονται στα κείμενα που δημοσιεύουμε. Εκτός από αυτά θα διαβάσετε και προβληματισμούς μαθητών σε θέματα επικαιρότητας, έρευνες και αποτελέσματα, αλλά και θα ψυχαγωγηθείτε με την ομώνυμη στήλη μας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Περιφερειακή Διεύθυνση  Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας που χρηματοδότησε το τεύχος και εξασφαλίστηκε η συνέχεια!!!

Ευελπιστούμε για την επανάληψη της προσπάθειας.

Σας ευχόμαστε καλή ανάγνωση και καλό καλοκαίρι!!

Η συντακτική επιτροπή

Χατζησσάβας Ευθύμης(Γ3)