ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

αρχείο λήψης (6)

Η Ειρήνη Παπαδοπούλου είναι μια από τις πολλά υποσχόμενες ελληνίδες τραγουδίστριες, που κάθε φορά που ανεβαίνει στην πίστα βάζει φωτιά στη νυχτερινή ζωή της Αθήνας. Άρχισε να ασχολείται με το τραγούδι πριν από περίπου επτά χρόνια, όταν πρωτοανέβηκε στην πίστα στο πλευρό του Γιώργου Δούκα κι από τότε μας έχει αφήσει άφωνους τόσο με το ταλέντο της όσο και με τη σκηνική της παρουσία. Η Ειρήνη Παπαδοπούλου γεννήθηκε στο Καζακστάν από Έλληνες γονείς και πολύ μικρή ήρθε στην Ελλάδα. Από μικρή της άρεσε να τραγουδά και να ακούει μουσική. Επίσης η μεγάλη αγάπη της Ειρήνης Παπαδοπούλου ήταν ο αθλητισμός και συγκεκριμένα το handball, με το οποίο είχε ασχοληθεί επαγγελματικά. Τελειώνοντας το σχολείο, έδωσε πανελλήνιες και πέρασε στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πολυτεχνείου της Αθήνας. Όμως, αφού ολοκλήρωσε τις σπουδές της, η Ειρήνη Παπαδοπούλου αποφάσισε να ασχοληθεί επαγγελματικά με το τραγούδι κι έτσι βρέθηκε στο πλευρό του Πάνου Κιάμου στο νυχτερινό κέντρο «Άνοδος», όπου κάθε βράδυ γινόταν το αδιαχώρητο. Όπως είναι φυσικό, ξεχώρισε από την πρώτη στιγμή. Η παρουσία της ξεσηκώνει το κοινό, ενώ η μαγευτική φωνή της είναι αυτή που κάνει τον κόσμο να διασκεδάζει μοναδικά μέχρι πρωίας. Μάλιστα, η Ειρήνη Παπαδοπούλου είναι μια από τις τραγουδίστριες που ξέρει πώς να ανεβάσει τον υδράργυρο της νυχτερινής διασκέδασης.

ΠΗΓΗ=www.kratisinow.gr/discography/eirini-papadopoulou-viografiko/

ΖΩΗ