Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων

ΑΠΟ: ΤΣΟΥΚΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - Μάι• 09•16

Όπως κάθε χρονιά έτσι και φέτος ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων πραγματοποίησε μια σειρά από δράσεις με σκοπό τη μέγιστη προσφορά στη σχολική κοινότητα , τόσο στον οικονομικό τομέα  όσο και στον   πολιτιστικό.

Πιο συγκεκριμένα :

• Προχωρήσαμε στην αγορά εκτυπωτικού πολυμηχανήματος, αθλητικού υλικού , μουσικού οργάνου και μαντηλιών για την παρέλαση.
  • Φροντίσαμε τον εξωραϊσμό του χώρου υποδοχής με την αγορά γλαστρών και φυτών εσωτερικού χώρου.
  • Τυπώσαμε σχολικά ημερολόγια.
  • Πήραμε μέρος στο χριστουγεννιάτικο παζάρι ,  πραγματοποιήσαμε κοπή πίτας με αντίστοιχα δώρα.
  • Οργανώσαμε σε συνεργασία με το 15μελές , δύο εκδηλώσεις στην extreme , τα έσοδα των οποίων διατέθηκαν στην εκδρομή  της Γ’ τάξης , αλλά και σε άλλες δραστηριότητες.
  • Επιμεληθήκαμε τον στολισμό στις γιορτές.
  • Στα πλαίσια δράσεων κατά των εξαρτήσεων προσκαλέσαμε εκπρόσωπο του ΕΣΥΝ ο οποίος ενημέρωσε τους μαθητές της Β’ τάξης.
  • Στηρίζουμε την έκδοση του περιοδικού του σχολείου μας

Επίσης:

• Θα παραθέσουμε ευχαριστήρια δεξίωση στα μέλη της ΚΟΑ μετά τη συναυλία της σε συνεργασία με τη χορωδία του σχολείου μας στο Θέατρο Πέτρας.
  • Θα διοργανώσουμε εκδήλωση για τη λήξη του σχολικού έτους.
  • Θα πραγματοποιήσουμε αναμνηστική φωτογράφιση της Γ’ τάξης και θα προσφέρουμε στα παιδιά αναμνηστικά για την αποφοίτησή τους.

Ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων , έχοντας άριστη συνεργασία με την υπόλοιπη σχολική κοινότητα, τη διευθύντρια κ. Μπότσαρη, τον σύλλογο των καθηγητών και τους μαθητές είναι πάντα αρωγός , στο μέτρο που του επιτρέπετε και μπορεί, στο έργο της διεύθυνσης και των εκπαιδευτικών.