ΠΕΝΘΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΟΥ 6ου ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ / 8-12/12/2014

IMG_0458

Η πενθήμερη εκδρομή  των  μαθητών  της  Γ΄ τάξης  του  6ου  ΓΕΛ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ   έγινε  από  8/12/2014 έως  12/12/2014 στα  Ιωάννινα. Ήταν  μια  υπέροχη  εκδρομή , με  διαμονή  στο  καταπληκτικό  ξενοδοχείο   »  DU LAC» δίπλα  στη  λίμνη  των  Ιωαννίνων.

Έγιναν  επισκέψεις  στα  Ζαγοροχώρια  ( Μονοδένδρι- Μονή Αγ. Παρασκευής), στο  Μέτσοβο, στο  σπήλαιο  Περάματος, στο  μουσείο  Βρέλη  με  τα  κέρινα  ομοιώματα, στο νησί  της  λίμνης  των  Ιωαννίνων και  στο  κάστρο  της  πόλης.

Οι  μαθητές  γνώρισαν  την  ιστορία  και  των  πολιτισμό  των  Ιωαννίνων  και  της  ευρύτερης  περιοχής, ενώ  ταυτόχρονα είχαν  την  ευκαιρία να  γνωρίσουν  τη  γιανιώτικη  κουζίνα  και  τη  νυχτερινή  διασκέδαση.

Πιστεύω, ότι  ήταν  μια  εμπειρία  , που  θα  μείνει  ανεξίτηλη  στο χρόνο στις  ανμνήσεις  των  μαθητών!!

Ο   Δ/ΝΤΗΣ

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ  ΗΛΙΑΣ