OMAΔΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 6ου ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ

2014-09-17 04.58.16

Αγαπητοί καθηγητές και μαθητές καλημέρα σας και καλή σας εβδομάδα,

Σας ευχαριστούμε όλους από καρδιάς για την υπέροχη παρουσία σας στον On Line Τελικό της Παρασκευής. Οι παρουσιάσεις σας ήταν εξαιρετικές και κατέπληξαν τους κριτές!

Επίσης, χάρηκα που μετά από μια ολόκληρη σχολική χρονιά που δουλεύουμε μαζί καταφέραμε να γνωριστούμε «από κοντά». Ελπίζω το πρόγραμμα να ήταν ωφέλιμο για όλους και να καταφέρατε να μάθετε νέα πράγματα και να εργαστείτε ομαδικά!

Το έργο της κριτικής επιτροπής ήταν πραγματικά πολύ δύσκολο και οι βαθμολογίες είχαν μικρή απόκλιση μεταξύ τους.

• Νικήτρια ομάδα αναδεικνύεται ηΟμάδα Renegades (6ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας) με την ιδέα: Αισθητήρας Ραμπών Πεζοδρομίου
  • Δεύτερη νικήτρια ομάδα είναι η ομάδα Pizza Club (ΓΕΛ Νέων Μουδανιών) με την ιδέα: Into the Woods
  • Τρίτη νικήτρια ομάδα είναι η ομάδα Εν Δράσει (B” Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού) με την ιδέα: Ωτοδιάθεσις

Οι ομάδες θα παραλάβουν τα δώρα (δωροεπιταγές) στο σχολείο τους και όλοι μαζί θα στηρίξουμε την προσπάθεια της νικήτριας ομάδας να καταπλήξει και στον Παγκόσμιο Τελικό που θα πραγματοποιηθεί On Line στις 19 Ιουνίου.

Όλοι (καθηγητές και μαθητές) θα παραλάβετε μέσα στην επόμενη εβδομάδα ηλεκτρονικά τα πιστοποιητικά συμμετοχής σας στο πρόγραμμα.

Σας ευχαριστώ θερμά για τη συνεργασία και εύχομαι καλή ξεκούραση μέχρι την επόμενη σχολική χρονιά!

Με εκτίμηση,

Γεωργία Γλεούδη