Η Δ2 κάνει μια υιοθεσία!!!

Η Δ2 τάξη ευαισθητοποιήθηκε πολύ από την παρουσίαση της Ε1 τάξης για την εθελοντική οργάνωση ΑΡΧΕΛΩΝ. Έτσι άρχισε μια καθημερινή καμπάνια για να συγκεντρώσει χρήματα από γονείς και μαθητές για την υιοθεσία μιας χελώνας.

Όπως καταλαβαίνετε, πρόκειται για συμβολική υιοθεσία που στοχεύει στην στήριξη προγραμμάτων προστασίας των απειλούμενων αυτών ζώων που κάθε χρόνο κάνουν τις φωλιές τους στις παραλίες τις χώρας μας.

Με κάθε υιοθεσία, θα λάβετε ταχυδρομικά το ειδικό πακέτο που περιλαμβάνει: Το μοναδικό λούτρινο χελωνάκι, αφίσα, αυτοκόλλητο, πληροφοριακό έντυπο, καθώς και το ειδικό πιστοποιητικό υιοθεσίας με το όνομα που επιθυμείτε να δώσετε στη χελώνα σας. Θα λαμβάνετε επίσης ηλεκτρονικά κάθε τέσσερις μήνες το ενημερωτικό δελτίο «ΑΡΧΕΛΩΝ ο Ισχυρός».