Συνέντευξη με τη γυναικεία ομάδα βόλλευ Λαμίας

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Μαρ• 30•17

Επιμέλεια άρθρου: Προβοπούλου Σοφία

Επιμέλεια συνέντευξης και video: Χαντζή Θ., Φατσή Ν., Νικολοπούλου Λ., Προβοπούλου Σ.

S1400002

Την Πέμπτη στις 16 του μήνα στις 7:30 το απόγευμα, επισκεφτήκαμε το Χαλκιοπούλιο Λαμίας, με σκοπό να πάρουμε συνέντευξη απ” τον Α.Ο. Λαμίας. Μια γυναικεία ομάδα που τα τελευταία χρόνια διαπρέπει στο πρωτάθλημα και σημειώνει μεγάλη πρόοδο. Ο προπονητής και οι τρεις επαγγελματίες αθλήτριες της ομάδας, εκ των οποίων η μία είναι και επαγγελματίας προπονήτρια, μας έδωσαν μια αναλυτική συνέντευξη, απαντώντας σε όλα μας τα ερωτήματα αναλυτικά. Μας περιέγραψαν τις ζωές τους ως αθλήτριες, τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν, τα καλά του αθλητισμού και  κάποιες εμπειρίες τους. Επίσης, μας ανέλυσαν τις απόψεις τους για τα παιδιά που έχουν ως όνειρο να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και έδωσαν κάποιες συμβουλές για τα παιδιά αυτά. Παρακολουθήστε αποσπάσματα από τις συνεντεύξεις μας!!

Με την αθλήτρια  της γυναικείας ομάδας   του ΑΟΛ Λαμίας κα Νικολίτσα Μαρία

Με την αθλήτρια  της γυναικείας ομάδας   του ΑΟΛ Λαμίας κα Οικονομάκη Αγγελική

Με την αθλήτρια της γυναικείας ομάδας και προπονήτρια ακαδημιών κα Ζαχαρή Δήμητρα

Με τον προπονητή  της γυναικείας ομάδας κο Αγγέλη Ηλία

Ο κος Αγγέλης Ηλίας  μας μίλησε για τους στόχους της ομάδας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο

Με τον προπονητή της προαγωνιστικής ομάδας του ΑΟΛ Λαμίας κος Παπαναγιώτου Αντρέας:

Με τον υπεύθυνο υποδομών του ΑΟΛ Λαμίας κος Μπαμπάσης Δημήτρης

Μας ανέφεραν την κατάλληλη ηλικία για να ξεκινήσει ένα παιδί το συγκεκριμένο άθλημα

Μας ενημέρωσαν τι προσφέρει ο αθλητισμός σε κάθε παιδί.

Δείτε πλάνα από τις προπονήσεις της ομάδας στο Χαλκοπούλειο στάδιο της πόλης μας

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον προπονητή, τον υπεύθυνο υποδομών και τις αθλήτριες για το χρόνο που μας αφιέρωσαν και να τους ευχηθούμε καλή επιτυχία σε ό, τι κάνουν και καλή συνέχεια στην ομάδα. Τους ευχόμαστε να συνεχίσουν να σημειώνουν επιτυχίες και να κάνουν την πόλη μας περήφανη.

Με άπειρη εκτίμηση και σεβασμό

Η πολιτιστική ομάδα του 7ου Γυμνασίου Λαμίας

1. Ο/Η ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ λέει:

Ευχαριστούμε πολύ το σύλλογο ΑΟΛ Λαμίας για τη συνέντευξη που μας παραχώρησε στους προπονητές και τις αθλήτριες και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες και να ευοδωθούν οι στόχοι τους για την αγωνιστική περίοδο!