Η συνέντευξη με την Ηρώ ( αθλήτρια ρυθμικής γυμναστικής)

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Μάι• 26•17

Επιμέλεια άρθρου: Νικολοπούλου Λαμπρινή, Χαντζή Θεοδώρα

Την Κυριακή 19 Μαρτίου η μαθήτρια Βαγιάκου Ηρώ που φοιτεί στο 7ο Γυμνάσιο Λαμίας στην Β΄ Τάξη συμμετείχε στο 20  Πανελλήνιο πρωτάθλημα σύγχρονου και κλασσικού χορού Morgana , εκπροσωπώντας το γυμναστήριό της «Νέμεσις». Η Ηρώ με τη βοήθεια των προπονητριών της Λήδα Κολοφωτιά και Μαρίζα Μουτσουρούφη κατάφερε να κατακτήσει την 4η θέση και να κάνει περήφανο το γυμναστήριο και τις προπονήτριές της.

Δείτε τη συνέντευξη που παραχώρησε η αθλήτρια σύγχρονου χορού Ηρώ Βαγιάκου στις ανταποκρίτριες του πολιτιστικού μας ρεπορτάζ!!

• Γιατί επέλεξες τη ρυθμική γυμναστική;

• Σε ποια ηλικία ξεκίνησες τη ρυθμική γυμναστική;

• Υπάρχει πίεση χρόνου με τις προπονήσεις και τα μαθήματα του σχολείου;

•  Ποια είναι τα συναισθήματα σου όταν πας στους αγώνες;

• Κατεβαίνεις στους αγώνες με στόχο κυρίως τη νίκη;

Πήραμε όμως συνέντευξη και από την προπονήτρια της Ηρώς κα. ιδιοκτήριας του γυμναστηρίου Νέμεσις

• Πόσα χρόνια ασχολείστε με το χορό;

• Γιατί ένα παιδί να αρχίσει να ασχολείται με τη ρυθμική γυμναστική;

• Με ποια κριτήρια διαλέξατε τη Ηρώ για τη συμμετοχή της στους αγώνες;

• Τι συμβουλή θα της δίνατε για τους αγώνες;

Δείτε το πρόγραμμα με το οποίο αγωνίστηκε η Ηρώ:

Μετά την επιτυχία της Ηρώς αποφασίσαμε να μιλήσουμε ξανά μαζί της να μας πει τις εντυπώσεις της. Δείτε το playlist που ακολουθεί!