Η επίσκεψη μας στον ιππικό όμιλο Λαμίας

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Απρ• 27•18

Επιμέλεια άρθρου: Καλιώρα Αμαλία, Νικολοπούλου Λαμπρινή, Χαντζή Θεοδώρα

Ο αθλητικός ιππικός όμιλος «Jockey Club», που ιδρύθηκε το 2010 με χώρο 7 στρεμμάτων, στη Ροδίτσα Λαμίας, δίνει την ευκαιρία σε όλα τα άτομα ανεξαρτήτως ηλικίας να έρθουν ένα βήμα πιο κοντά στη φύση και να ζήσουν τη μοναδική εμπειρία του να ιππεύσεις ένα άλογο .

Με αφορμή τα όσα προαναφέραμε επισκεφθήκαμε με την Πολιτιστική μας ομάδα τον ιππικό όμιλο όπου γνωρίσαμε τον Χρήστο Κωνσταντίνου, διπλωματούχο προπονητή και εκγυμναστή  ίππων του «Jockey Club», με πιστοποιητικά από τη Διεθνή Ομοσπονδία Ιππασίας (FEI), βρίσκεται εκεί για να βοηθήσει στα πρώτα βήματα στην ιππασία, αλλά και για να  μεταδώσει τις πολυετείς του γνώσεις και εμπειρίες.

Δείτε φωτογραφικά στιγμιότυπα από την επίσκεψη μας στον ιππικό όμιλο καθώς και την προσπάθεια μας να κάνουμε υππασία!!

Ο κος Χρήστος Κωνσταντίνου μας είπε ότι ασχολείται από πολύ μικρός με το άθλημα:

Τα παιδιά μπορούν να ασχοληθούν με την ιππασία από πολύ μικρή ηλικία:

Αναφέρθηκε στον εξοπλισμό που χρειάζεται κάποιος για να κάνει ιππασία:

1. Ο/Η Σοφία Προβοπούλου λέει:

Μπράβο κορίτσια επιλέξατε έναν πολύ ωραίο χώρο να επισκεφτείτε και επίσης οι φωτογραφίες είναι πολύ ωραίες και καθαρές.