ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 1-1

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Απρ• 16•15

Επιμέλεια άρθρου:Καραγιάννης Ανδρέας

Το μεσημέρι του Σαββάτου η Λαμία πραγματοποίησε ίσως το πιο κρίσιμο αγώνα στην σύγχρονη ιστορία της καθώς διεκδικούσε την είσοδο της στα playoffs ανόδου στην SUPER LEAGUE.H ομάδα ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ ήθελε μονό νίκη ώστε να εξασφαλίσει μια θέση στα μπαράζ ανόδου.

Όμως και η παρουσία του κόσμου ήταν πολύ ένθερμη καθώς σε κάθε λεπτό του αγώνα υπήρχε μεγάλη υποστήριξη στους παίκτες. Στις κερκίδες του ΔΑΚ βρέθηκαν πάνω από 3000 θεατές πραγματοποιώντας και ρεκόρ προσέλευσης για φέτος παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στην ΛΑΜΙΑ. Στο αγωνιστικό κομμάτι υπήρχε σαφώς Μια ανώτερη Λαμία όπου παραχώρησε ισοπαλία στον Απόλλωνα Καλαμαριάς με σκορ 1-1 μη μπορώντας να μετάφραση τις πολλές ευκαιρίες που είχε σε γκολ καθώς υπήρχαν και δυο δοκάρια υπέρ της Λαμίας. Στο 69΄ ο Ανρί Καμαρά που μόλις πριν 10 λεπτά είχε περάσει στο παιχνίδι έβαλε την Λαμία μπροστά στο σκορ μετά από ωραία σέντρα του Αναστασόπουλου. Πρέπει όμως να αναφέρουμε πως το γκολ αυτό  είναι  ίσως και από  τα ομορφότερα της σεζόν. Τώρα η Λαμία στρέφει το ενδιαφέρον της στο παιχνίδι Ηρακλής-Λάρισα καθώς με ήττα η με ισοπαλία της Λάρισας η Λαμία θα κερδίσει μια θέση στα play offs.