Σχολικός εκφοβισμός

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Απρ• 16•15

Επιμέλεια άρθρου: Μπαρκά Δήμητρα

Πιστεύω ότι το bullying σημερινή εποχή έχει προχωρήσει πάρα πολύ  και ξεκινά από τα σπίτια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό αφού όλα τα παιδιά είναι ίδια. Δεν υπάρχει καμιά διαφορά μεταξύ χρώματος , χώρας , εθνικότητας ,ηλικίας , ύψος , βάρος και φυλής. Αυτό πρέπει να  σταματήσει πια , οι γονείς πρέπει να μιλήσουν στα παιδιά και να τα βοηθήσουν να λύσουν τα προβλήματα τους με αυτό τον τρόπο θα μειωθεί το bullying και έτσι τα παιδιά θα αρχίσουν να κοινωνικοποιούνται και να πηγαίνουν σχολείο και σε άλλες δραστηριότητες χωρίς φόβο. Από το bullying έχουν βρεθεί τόσα παιδιά νεκρά , και αυτό είναι πολύ δύσκολο και άδικο. Μάλιστα πρόσφατα ένα παιδί από την Κρήτη που σπούδαζε στα Ιωάννινα έπεσε θύμα  bullying σωματικό και λεκτικό με πολύ άσχημο και άδικο τρόπο το οποίο έχει συγκλονίσει όλο τον κόσμο. Ελπίζω να είναι το τελευταίο θύμα bullying.

Δείτε το νέο video clip των Stavento για το τραγούδι τους «Για Σένα Που Λατρεύω» είναι εδώ. Μία ιστορία που υπογράφουν οι White Room κ που αγγίζει το καυτό θέμα του bullying. Ένα video clip που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από μία ταινία μικρού μήκους. Δυνατές σκηνές και ένα αποτέλεσμα που σίγουρα θα σας συγκινήσει.