ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΔΡΑΣΕΙΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Η αυριανή μέρα 9 Απριλίου θα είναι μια άκόμη σημαντική διότι θα βραβευτούν και οι 281 μαθητές του Γυμνασίου μας (7 Γυμνάσιο ηλιούπολης) στην εκδήλωση ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ για τα Οικολογικά σχολεία που οργανώνει η ΕΕΠΦ μαζί με το ΥΠΕΠΘ υπό την αιγίδα του Δήμου Αθηναίων, για τις 2 υλοποιήσεις ανακύκλωσης Η/Υ που έγιναν με την συνεργασία του Δήμου Ηλιούπολης το 2008-2009. 6 μαθητές/μαθήτριες θα αντιπροσωπεύσουν το σχολείο μας.
Οι μαθητές/τριες θα συμμετέχουν με μια θεατρική παράσταση διάρκειας 4 λεπτών μέσω της οποίας θα στείλουν ένα παγκόσμιο μήνυμα για την ανακύκλωση μιλώντας Αγγλικά, Γαλλικά, Ιαπωνέζικα, Ελληνικά, Ιταλικά και Ρώσσικα.
Θα εμφανιστούν στο Εκθεσιακό Κέτρο Μουσείου ΜΠΕΝΑΚΗ, Πειραιώς 138 & Ανδρονίκου κατά τις 11πμ και είναι η Νάστου Έλενα (USA), Δροσοπούλου Εύη (FRANCE), Μπλούνα Φωτεινή (JAPAN), Μπλούνας Γιώργος (HELLAS), Νενεκούμης Βαγγέλης (ΙΤΑΛΥ) και Μαρινάκος Ορφέας (RUSSIA) με την καθοδήγηση του καθηγητή Πληροφορικής Ιωάννη Καρρά.

Συγχαρητήρια και τους Ευχόμαστε Καλή Επιτυχία!