Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η συμμετοχή 3 σχολικών μονάδων της πόλης μας στις 9 Απριλίου στο Εκθεσιακό Μουσείο ΜΠΕΝΑΚΗ Πειραιώς 138. Εγινε η εκδήλωσης ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ με την επίδοση των Πράσινων σημαιών από την ΕΕΠΦ για την ένταξή τους στα «ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ» σε διεθνή προβολή στα πλαίσια των Eco-Schools.Το 7 Γυμνάσιο Ηλιούπολης παρουσίασε σε 6 διαφορετικές γλώσσες θεατρικό με θέμα «Ανακύκλωση ηλεκτρονικού εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών». Το 8 Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης με θέμα «Το Α και το Ω της ζωής». Το 21 Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης με θέμα «Λίγο πριν την τελευταία σταγόνα».Όλα τα παιδιά αξίζουν ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και μας κάνουν για μια ακόμα φορά υπερήφανους.