ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΚΑΔΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ;

Δράση Ανακύκλωσης χάρτου: 3ος κουβάς 8/3/18 με την συνεργασία του Δήμου Ηλιούπολης . Ανδρέας Λιανός — Θεοχάρη Σταυρούλα — Ιωάννης Καρράς.

Ερώτημα: ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΚΑΔΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ;
Απάντηση:
Μέσα στο χώρο αυλής του σχολείου του 7ου Γυμνασίου Ηλιούπολης!!!! Τον σπρώχνουμε έξω στο πεζοδρόμιο, εμείς οι καθηγητές, αφού έχουμε ειδοποιήσει την προηγούμενη μέρα τηλεφωνικά την υπηρεσία Απορριμάτων του Δήμου Ηλιούπολης να περάσει 06:50 το πρωί το ειδικό όχημα που έχει την επιγραφή ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ!!! Είναι λίγο «ζόρι», αλλά χαιρόμαστε να συναντάμε και να συνεργαζόμαστε με τους εντεταλμένους υπαλλήλους του Δήμου μας. Τα παιδιά με συνεργασία των καθηγητών μας αποθέτουν τα χαρτιά που προορίζονται για τον σκοπό αυτό με μεγάλη ικανοποίηση. Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.