Νέα επιτυχία μαθητών μας στο διαγωνισμό Θαλής 2014 της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

ΑΠΟ: 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Ιαν• 28•16

Συνεχίζονται και τη φετινή χρονιά οι επιτυχίες των μαθητών μας στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Συγκεκριμένα οι μαθητές     της Β΄τάξης  και Αλέξης Πιτυρής της Γ΄τάξης του Γυμνασίου μας, πέρασαν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού. Πέτυχαν στο διαγωνισμό Θαλής 2014 και επομένως συνεχίζουν στον Ευκλείδη 2015. Από τους μαθηματικούς τους κ. Καραγγελή Κωνσταντίνο και κ. Λειβαδίτη Σωτήρη θα γίνουν μαθήματα προετοιμασίας τους για τη νέα φάση του διαγωνισμού που θα διενεργηθεί στις     Ιανουαρίου 2015. Καλή επιτυχία και στους δύο.