1η Συνάντηση: Βιβλιοπωλείο Πατάκης & Διάζωμα

Στις 19.12.2019 οι μαθητές/τριες που συνοδεύονταν από τις καθηγήτριες κκ. Παναγιώτα Σουρίδη, φιλόλογο και Τσιμή Κλειώ, φυσικό , βρέθηκαν στον φιλόξενο χώρο του βιβλιοπωλείου Πατάκη (Ακαδημίας 65, Αθήνα) για την πρώτη συνάντηση γνωριμίας τους με ....

Χωρίς εικόνα

Πλαίσιο των συναντήσεων

Κατά τη φετινή χρονιά, οι μαθητές/τριες της Γ Γυμνασίου γίνονται μέλη του «Διαζώματος», της Κίνησης Πολιτών με θέμα τη συντήρηση, ανάδειξη και αξιοποίηση των αρχαίων θεάτρων. Το Σχολείο μας αποτελεί το φετινό συνεργάτη του Προγράμματος ….

2η Συνάντηση: Στο Αρχαίο Θέατρο Διονύσου

Οι μαθητές/τριες της Γ Τάξης, στο πλαίσιο του Προγράμματος «Εργαστήρι τριών συναντήσεων για οργανωμένη ομάδα σχολείου», σε συνεργασία με την Κίνηση Πολιτών «Διάζωμα» και τις Εκδόσεις Πατάκη, πραγματοποίησαν τη δεύτερη κατά σειρά συνάντηση, αυτή τη ….