Αποκριάτικο ξεφάντωμα στο σχολείο μας!

1Με τον πιο όμορφο τρόπο έκλεισε η περίοδος της Αποκριάς για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου και 2Λυκείου Αρμενίου στην εκδήλωση που οργανώθηκε κατά τις 3 τελευταίες ώρες του ωρολογίου προγράμματος και όλοι πλέον βαδίζουν ικανοποιημένοι στην περισυλλογή της σαρακοστής!

Την παράσταση έκλεψαν οι μαθητές της Γ” Λυκείου, οι οποίοι τα 3 τελευταία χρόνια αποτέλεσαν τον κορμό της θεατρικής μας ομάδας και στην τελευταία τους χρονιά στο σχολείο μας με το σόου που παρουσίασαν, άφησαν στους μικρότερους συμμαθητές τους τις καλύτερες παρακαταθήκες ως κίνητρο για δημιουργία και πολιτισμό!

3Με εξαιρετική έμπνευση οργάνωσαν ένα πρωτοποριακό «τάλεντ σόου»  όπου υποδύθηκαν με εξαιρετική μαεστρία και ταλέντο 4γνωστές μορφές της εγχώριας «σόου μπιζ» και σκόρπισαν το γέλιο στους ενθουσιασμένους θεατές τους!

Στη συνέχεια το κέφι άναψε με τραγούδια και χορούς από όλους, οι οποίοι πιστοί στο πνεύμα της ημέρας προσήλθαν μεταμφιεσμένοι με ομολογουμένως εμπνευσμένες ενδυμασίες.

Οι ευχές για καλή Σαρακοστή έκλεισαν την εκδήλωση και το ραντεβού ανανεώθηκε για του χρόνου!

5 11 P1020646