Οι μαθητές μας ζωγραφίζουν για την Αρμέ-news!

παλετα

Δεν φαίνεται να υπάρχει μορφή τέχνης στην οποία να μην διακρίνονται οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου και του Λυκείου Αρμενίου.

Στη μουσική, μπροστά στον κινηματογραφικό φακό, πάνω στη θεατρική σκηνή! Και τώρα στη ζωγραφική!

Παρουσιάζουμε εδώ, λοιπόν, τα πρώτα έργα των ταλαντούχων καλλιτεχνών μας. Περιμένουμε τόσο καινούργιες συμμετοχές όσο και τη διατύπωση της κρίσης για τα έργα!

Η Ζωή Γάτου, της Γ” Γυμνασίου, εμπνεύστηκε από την εκκλησία του Αγίου Γεωργίου και την απέδωσε με μοναδικό τρόπο!

ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΖΩΗ2

Ο Θοδωρής Τσιάντος, επίσης της Γ” Γυμνασίου, είχε εμπνεύσεις περισσότερο τηλεοπτικές!

ΜΗΤΣΟΣ ΚΑΙ ΛΑΖΑΡΟΣ1

Στις δημιουργίες της Ελευθερίας Φιλοκώστα από τη Β” Λυκείου είναι εμφανής η γυναικεία ευαισθησία.

ΦΙΛΟΚΩΣΤΑ ΣΚΙΤΣΟ1

ΦΙΛΟΚΩΣΤΑ ΣΚΙΤΣΟ2

Η Βάσω Μουστάκα, της Γ” Γυμνασίου, (μιας τάξης με ιδιαίτερες καλλιτεχνικές ανησυχίες!) έδειξε περισσότερο φυσιολατρικές διαθέσεις!

ΒΑΣΩ ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΔΕΝΤΡΟ2

Ο Χάρης Νάχαμος (της Γ” Γυμνασίου και αυτός!), καλλιτέχνης με προτίμηση στο γκράφιτι, σχεδίασε το μελλοντικό λογότυπο της εφημερίδας μας.

ΧΛ

Η Δέσποινα Ζιάκα (της Γ” Γυμνασίου…) απέδωσε τη μορφή του βασιλιά της ποπ, Μάικλ Τζάσκον και μάλιστα πολύ παραστατικά!

ΜΑΙΚΛ ΤΖΑΚΣΟΝ

Η πηγή έμπνευσης της Νεκταρίας Τσιγαρδή, της Α” Λυκείου, ήταν πιο υπερβατική.

ΕΙΚΟΝΑ ΤΣΙΓΑΡΔΗ 2

Τέλος, ο Ερλίντ Άλλα και ο Ασλάν Τζάφα, της Α” Λυκείου επίσης (κι εδώ αφθονούν τα καλλιτεχνικά ταλέντα!) αποκαλύπτουν αρχιτεκτονικής φύσεως ανησυχίες, καθώς διακρίνονται στο γραμμικό σχέδιο.

ΕΡΛΙΝΤ

Η συντακτική επιτροπή