Jacob Sartorius

Το αστέρι των κοινωνικών μέσων ενημέρωσης, που έχει κερδίσει πάνω από 8 εκατομμύρια οπαδούς στο Instagram και πάνω από 15 εκατομμύρια οπαδούς στο musical.ly.

jacob-sartoriusΟ Rolf  Jacob Sartorius, που είναι γεννημένος στις 2 Οκτωβρίου του 2002, είναι Αμερικανός τραγουδιστής και τραγουδοποιός που έγινε γνωστός μέσα από την εφαρμογή Musical.ly.

Το 2016 κυκλοφόρησε το πρώτο του κομμάτι »Sweatshirt» που γνώρισε μεγάλη επιτυχία.

Τον επόμενο χρόνο η Google ανακοίνωσε ότι με βάση τις στατιστικές της, ο Jacob Sartorius είναι ένας από τους 10 πιο αναζητούμενους μουσικούς καλλιτέχνης του 2016.

Στην ηλικία των 12 ετών δέχτηκε μπούλινγκ, πράγμα το όποιο τον ανάγκασε να αλλάξει 3 σχολεία μέσα στον ίδιο χρόνο.

Στις 1 Δεκέμβριου του 2016  έκανε την πρώτη του παγκόσμια περιοδεία ξεκινώντας από το Λος Άντζελες μέχρι και την Μεγάλη Βρετανία.

Τα δεδομένα δείχνουν ότι ο Jacob Sartorius είναι ο επόμενος Justin Bieber.

Αντωνία Κυνηγοπούλου, Κατερίνα Ζιάγκαλου