Made by School 2023: Η ομάδα Digital Art παρουσιάζει τις δράσεις και τα έργα της

Την Τετάρτη 3/5/2023, γύρω στις 8:30 π.μ. ξεκινήσαμε για το Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου. Φορώντας τα φούξια μπλουζάκια μας, με το ωραίο σχέδιο που δημιουργήσαμε, με όλους τους προορισμούς που επισκεφτήκαμε φέτος, επιβιβαστήκαμε στο λεωφορείο. Όταν ....

Rome1

Φωτογραφική εξόρμηση στη Ρώμη

Ήταν ένα ξημέρωμα στις 4:00 π.μ. όταν φτάσαμε στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου “Ν. Καζαντζάκης’, για να ξεκινήσει το ταξίδι μας με προορισμό τη Ρώμη. Οι πτήσεις μας ήταν πολύ ευχάριστες κι ο ενθουσιασμός μας ήταν ….

IMG_4318

12ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας: Η ομάδα Digital Art παρουσιάζει την εφαρμογή για κινητά «CIAO ROMA»

Το σχολείο μας, για άλλη χρονιά, συμμετείχε στο 12ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας μ” ένα πολύ πρωτότυπο έργο, δημιούργημα της ομάδας DIGITAL ART, στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος «Digital Art: Η ζωή μέσα από τις ψηφιακές τέχνες» Δύο (2) ημέρες ….

Χωρίς εικόνα

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 16 Ιουνίου 2023 η έκθεση φωτογραφίας των μαθητών της ομάδας Digital Art του Γυμνασίου Αρκαλοχωρίου. Πλήθος μαθητών, γονέων, συναδέλφων αλλά και πολιτικών παραγόντων της τοπικής κοινωνίας και άλλων συνδημοτών μας ….