Η Ειρήνη στον κόσμο

2012_valdez_poster_intrΈνα σοβαρό πρόβλημα στον κόσμο είναι η παγκόσμια κρίση που φέρνει οικονομικά προβλήματα ,δυστυχία ,ανεργία, μετανάστευση. Τα μεγαλύτερα θύματα είναι τα παιδιά που βλέπουν τους γονείς τους άνεργους.

Μερικά παιδιά πεθαίνουν πριν γεννηθούν γιατί , η μάνα μπορεί να πέσει θύμα πολέμου.

Κάθε παιδί θα ήθελε να έχει φαγητό , λίγα χρήματα , σπίτι, σχολείο, οικογένεια τη δικιά του όμορφη ζωή , να μπορέσει  να καταλάβει  γιατί οι στρατιώτες πολεμούν. Για κάθε παιδί Ειρήνη είναι η ζεστή αγκαλιά της μάνας το χαμόγελο και η στοργή του πατέρα , οι φίλοι , το παιχνίδι στην αυλή .

Μηνύματα Ειρήνης ακούγονται από όλον τον κόσμο Στους Παγκόσμιους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες που γίνονται στο Σότσι στην τελετή έναρξης μια μικρή αθλήτρια σαν σύμβολο Ειρήνης υψώθηκε στον ουρανό και άκουγαν το τραγούδι.

Να υπάρχει πάντα ο ουρανός

Να υπάρχει πάντα ο ήλιος

Να υπάρχει πάντα η μάνα

Να υπάρχω πάντα εγώ