Ηρωνίδιειος

Λένε πως όλοι οι άνθρωποι είναι κατά βάθος ήρωες. Τωόντι, όλοι μας αντιμετωπίζουμε τις δικές μας δυσκολίες, καλούμαστε να υπερπηδήσουμε τα δικά μας εμπόδια και δίνουμε τις δικές μας μάχες. Τι θα γινόταν εντούτοις αν ....

Η κραυγη

Τι πιο περίεργο από μια περίεργη φοβία;

Εκτός από τις standard φοβίες όπως η κλειστοφοβία και η υψοφοβία, υπάρχουν και μερικές (λίγο) πιο περίεργες. Πάμε στοίχημα πως μόλις σας κεντρίσαμε το ενδιαφέρον να μάθετε ποιες είναι. Εντάξει τότε, θα σας τις πούμε. ….

Με μια ματιά στο παρελθόν: Ελληνική Επανάσταση

Όλοι γνωρίζουμε πως η έναρξη της ελληνικής επανάστασης ήταν ένα γεγονός που συγκλόνισε τους τουρκοκρατούμενους Έλληνες. Ακόμη και σήμερα γιορτάζουμε το γεγονός αυτό με συγκίνηση για τους προγόνους μας που θυσιάστηκαν για την ελευθερία μας. ….

exhibition-xiromero