Επίσκεψη στο Εργοστάσιο Ζαχάρεως του τομέα Οικονομίας – Διοίκησης & Πληροφορικής του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Επίσκεψη του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου στο εργοστάσιο Ζαχάρεως

Την Τρίτη 9 Δεκεμβρίου του 2014, οι μαθητές και οι καθηγητές της Β΄ και Γ΄ τάξης των τομέων: Οικονομίας – Διοίκησης & Πληροφορικής του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου Ζαχάρεως του Νομού Σερρών.

Στα πλαίσια της προγραμματισμένης αυτής διδακτικής επίσκεψης, τα τμήματα Οικονομίας & Διοίκησης και Πληροφορικής επισκέφτηκαν την μοναδική εταιρία παραγωγής ζάχαρης στην Ελλάδα με 3 εργοστάσια στην Ελλάδα και 2 στην Σερβία.

Οι μαθητές μέσα από μία εμπεριστατωμένη ξενάγηση, είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν γύρω από θέματα διοίκησης, προσωπικού, μηχανογράφησης, παραγωγικής διαδικασίας, προώθησης και διανομής προϊόντων.

Ευχαριστούμε θερμά: τον αναπληρωτή Δ/νή κ. Βλασσόπουλο Γεώργιο, της Ελληνικής Βιομηχανίας Ζάχαρης, εργοστασίου Λευκώνα Σερρών
και τους: Καϊσέρογλου Αναστάσιο (Εργοδηγό Παραγωγής), Αραμπατζή Αναστασία (Προϊσταμένη Λογιστηρίου), Κοτζάογλου Κλεοπάτρα (Προσωπάρχη), Σκόνδρα Χριστιάνα (Προϊσταμένη Μηχανογράφησης), Μαλλιώρα Γεώργιο (Προϊστάμενο Η/Μ), Τράμπα Γεώργιο (Εργοδηγό Αυτοματισμών),
για την προθυμίας τους να ενημερώσουν τους μαθητές & καθηγητές του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, συμβάλλοντας έτσι  με την εμπειρία τους, στην πρακτική κατανόηση των ενεργειών που απαιτούνται για την οργάνωση και λειτουργία του εργοστασίου.

ekpaideutikh_ekdromh_sugar_collage3

ekpaideutikh_ekdromh_sugar_collage4