ΔΥΟ ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ «ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ»

ΑΠΟ: 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - Απρ• 11•17

Δύο βραβεία και μία διάκριση πέτυχαν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας που συμμετείχαν στη Δράση «Μαθαίνοντας Επιστήμη μέσα από το Θέατρο» με το θεατρικό έργο «Στο… παρα πέντε» την Κυριακή 9 Απριλίου 2017 στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του ΓΕ.Λ. Ν. Μουδανιών τιμήθηκε στην κατηγορία των Λυκείων με το Βραβείο Καλύτερης Σκηνοθεσίας και το Βραβείο Καλύτερης Μουσικής Επένδυσεις, όπως επίσης έλαβε Διάκριση στην «Ευαισθητοποίηση σε περιβαλλοντικά θέματα».

Η παράσταση ήταν ομολογουμένως εξαιρετική και πολύ καλά προετοιμασμένη. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά της ομάδας, καθώς και στην υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Λάσκαρη Λεμονιά.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Λάσκαρη Λεμονιά,

Πληροφορίες από την καθηγήτρια: Ραχμανίδου Μυρτώ

Σενάριο-Σκηνοθεσία-Μουσική Επένδυση-Μουσική Εκτέλεση: Βαρβάρη Άννα

Σχεδιασμός Χορογραφίας: Τουμπέκη Αριάδνη, Τσόγια Μαίρη