Χριστουγεννιάτικη γλυκοπαρουσίαση

20141223_115521

Στις 23/12/2014, την τελευταία μέρα πριν από την έναρξη των Χριστουγεννιάτικων διακοπών, στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε επίδειξη γλυκών από μαθητές όλων των τάξεων. Αρχικά ,πριν από την εκδήλωση, οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου πήγαν στην τοπική εκκλησία του χωριού στον Άγιο Νεκτάριο. Έπειτα ,αφού επέστρεψαν στο σχολείο έγινε η παρουσίαση των γλυκών και η δοκιμή τους από μαθητές και καθηγητές. Ακόμα οι μαθητές αλλά και οι καθηγητές, οι οποίοι έβγαλαν την αυστηρή μάσκα και έγιναν πάλι παιδιά, χόρεψαν στο ρυθμό των Χριστουγεννιάτικων τραγουδιών. Στο τέλος , μερικά παιδιά προθυμοποιήθηκαν να καθαρίσουν το χώρο, και όλοι ξεκινήσαμε τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές μας με τις πιο όμορφες αναμνήσεις από το 2014.

Εύη Μαυρίδη