Αθλητικά νέα

u22697116

H ποδοσφαιρική σχολή του Ολυμπιακού στην Λέσβο έκανε ένα μεγάλο βήμα προς την πρόκριση μέσα στις 4 καλύτερες ομάδες του νησιού στην κατηγορία των παίδων. Αναλυτικότερα  τα Λιονταράκια κατάφεραν να συντρίψουν  την ομάδα της ΑΕΛ Καλλονής με σκορ 4-1 στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το παιδικό πρωτάθλημα Λέσβου. Το ματς  έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο της Θερμής. Έτσι βρίσκονται σε θέση αναπνοής από τον πρωτοπόρο Αιολικό και την δεύτερη του ομίλου Πέτρα με 9 βαθμούς .Η σύνθεση της ομάδας: Ανδρειώτης, Καραβατάκης, Λαπούσι ,Αραπαντώνης, Φανάρας, Μακρής, Κούρτι, Λαμάι ,Χαλκόδαιμων Μ, Αναγνώστου, Πιτατζής, Μαγιάκης, Χαλκοδαίμων Τα, Χαλκοδαίμων Ε, Τσαγκάρης ,Αναστασιάς. Τα γκολ πέτυχαν: Λαμάι (2),Πιτατζής (1),Κούρτι(1).Επόμενος αγώνας είναι στο ενωσιακό γήπεδο Θερμής με την ΑΕ Μυτιλήνης για τον δεύτερο και καθοριστικό γύρο.

Αναγνώστου Μιχαήλ-Άγγελοςfootball-183054_960_720

Και μπάσκετ..

Οι παίκτες της ακαδημίας   Mytilini Sports Club επέστρεψαν στους αγωνιστικούς ρυθμούς  μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων. Μετά από την συντριβή απέναντι στον Αίολο οι παίχτες  δηλώνουν έτοιμοι για τον αγώνα του Σαββάτου .

Η δεκάδα της ομάδας είναι:

Όνομα                               Θέση           Ηλικία

Μανώλης Γιαλούρης         Γκαρντ        12