Ποδόσφαιρο

ποδοσφαιρο σκιτσα 2

Το πρόγραμμα στην σχολή Μυτιλήνης του Ολυμπιακού κύλησε κανονικά. Οι μικροί ερυθρόλευκοι ετοιμάζονται για τον δύσκολο αγώνα της Κυριακής (22/11), όπου θα αντιμετωπίσουν τον Αιολικό, για την 3η  αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος και θα ψάξουν την Τρίτη τους σερί νίκη, κάνοντας το ¾ και ανεβαίνοντας ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν μια βαριά ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος χάνοντας στο γήπεδο της Πέτρας με 5-0 δέχοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και 2 στο δεύτερο. Μετά την παραπάνω ήττα, στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος οι παίκτες του Σπύρου Μίχου έδειξαν τα «δόντια» τους στην Α.Ε.Μ. κερδίζοντας 10-0 και μοιράζοντας τα γκολ σε 5 και 5 για κάθε ημίχρονο. Αργότερα για την 3η αγωνιστική, στο  ντέρμπι Λιονταράκια-Τριφυλάκια, η ομάδα του Ολυμπιακού έδειξε ανωτερότητα    σε όλο το ματς και κερδίζοντας με 5-0. Για το επόμενο ματς για την 4η αγωνιστική, οι φιλοδοξίες απέναντι στον Αιολικό είναι πολλές και η ομάδα μα ς σας παρακαλεί την Κυριακή 22 /11 στο γήπεδο της Θερμής για την στήριξή σας.