ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΘΕΑΤΡΟΥ

Την Πέμπτη 27 Νοεμβρίου, παγκόσμια ημέρα του θεάτρου, το σχολείο μας διοργάνωσε την παρακολούθηση θεατρικής παράστασης, που προβλήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Γυμνασίου μας. Η θεατρική παράσταση που επιλέχθηκε ήταν «ένα βότσαλο στη λίμνη»,σύγχρονη διασκευή της ελληνικής, κωμικής, κινηματογραφικής ταινίας του 1952, σε παραγωγή της Μήλλας Φιλμ και συμπαραγωγή Μήλλας Φίλμ – Νάχας & ΣΙΑ, σε σκηνοθεσία Αλέκου Σακελλάριου. Η θεατρική παράσταση έχει σκηνοθετηθεί από τον Π. Χαϊκάλη και τους ρόλους ε ρμηνεύουν οι: Π. Χαϊκάλης, Χ. Σώζος, Στ. Παπαδημητρίου, Ν. Καρρά, Φ. Ντεμίρη. Επεξεργασία κειμένου: Κ. Τσιάνος. Σκηνικά- κοστούμια: Άγγ. Μέντης. Χορογραφία: Π. Μεταξόπουλος. Μουσική: Δ. Τσακνής.

Ο Παύλος Χαϊκάλης μεταμορφώνεται στον τσιγκούνη αλλά πιστό σύζυγο, ο οποίος, ύστερα από μια βόλτα με δυο Ελληνοαμερικανίδες και ένα δυο ουισκάκια, θα μεταμορφωθεί σ” έναν ασυγκράτητο κουβαρντά.

DSCN5881DSCN5884