ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΝΤΑ!

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Οι μαθητές από σχολεία σε όλη την Ελλάδα,
απέδειξαν έμπρακτα ότι η δύναμη είναι στο χέρι μας!

Πέρσι, πάνω από 7.000 μαθητές από σχολεία σε όλη την Ελλάδα συμμετείχαν στην ενέργεια «Η δύναμη είναι στο χέρι σου». Ο στόχος μας ήταν να συγκεντρώσουμε τα χρήματα για να χτίσουμε δύο σχολικές αίθουσες στο χωριό Γκαλαγκάλα, στην Ουγκάντα. Με τη συμμετοχή των μαθητών, τα καταφέραμε!

Τον Ιούλιο του 2017, επισκεφτήκαμε την Ουγκάντα για να μεταφέρουμε ένα δυνατό μήνυμα αλληλεγγύης. Ξεκινήσαμε να φτιάχνουμε τις δύο σχολικές αίθουσες, αλλά και ένα πηγάδι και μια παιδική χαρά.

Όπως είχαμε υποσχεθεί, πήραμε μαζί μας τα μηνύματα που μας είχαν στείλει οι μαθητές από τα ελληνικά σχολεία και κάναμε έκπληξη στους μαθητές του Γκαλαγκάλα. Δείτε το βίντεο και μοιραστείτε το με τους μαθητές σας για να δουν ότι ένα μήνυμα αλληλεγγύης μπορεί να φτάσει πολύ μακριά και όλοι μαζί μπορούμε να αλλάξουμε ζωές.

Χάρη στην αλληλεγγύη των μαθητών ακόμη περισσότερα παιδιά στο χωριό Γκαλαγκάλα πηγαίνουν στο σχολείο.

Σας ευχαριστούμε!

Μείνετε συντονισμένοι γιατί σύντομα θα ανακοινώσουμε την ενέργεια «Η δύναμη είναι στο χέρι σου», 2017.

Ναταλί Δελλή
Υπεύθυνη Καμπάνιας