ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΣ

ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ

ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ 2016

21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ, 2016

Από την Παρασκευή (23/09) έως και την Κυριακή (25/09), στον Άγιο Ανδρέα, στη Νέα Μάκρη.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας, με την συνεργασία του Δήμου Αθηναίων, διοργανώνει τιςΠανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας 2016  για αθλητές και αθλήτριες των κατηγοριών Μίνι, Παμπαίδων και Παγκορασίδων σύμφωνα με το παρακάτω γενικό ενδεικτικό πρόγραμμα.

Η ΕΟΠ, συνεχίζοντας την παράδοση που έχει δημιουργήσει –παρά τις κακές οικονομικές συγκυρίες- διοργανώνει και φέτος, από μεθαύριο Παρασκευή (23/09) έως και την Κυριακή (25/09), τις Ημέρες Νεολαίας δίνοντας την ευκαιρία σε περισσότερα από 350 παιδιά, από ολόκληρη την Ελλάδα, να ζήσουν μια πραγματική γιορτή, με το αγαπημένο τους ποδήλατο.

Το πρόγραμμα του τριημέρου:

Παρασκευή 23/09/2016
Υποδοχή αποστολών στις παιδικές εξοχές του Δήμου Αθηναίων στον Άγιο Ανδρέα  (Νέα Μάκρη Αττικής).
17.00-19.00 Κατάθεση Δελτίων (Γραμματεία) στις Παιδικές Εξοχές.
19.00 Τεχνικό Συνέδριο. Η παρουσία των εκπροσώπων των ομάδων είναι υποχρεωτική.

Σάββατο 24/09/2016
09.30 Αγώνας ατομικής χρονομέτρησης για όλες τις κατηγορίες – Σειρά εκκίνησης:  ΜΙΝΙ μικρά – ΜΙΝΙ μεγάλα – Παγκορασίδες – Παμπαίδες. Διαδρομή:  Παιδικές Εξοχές Αγ. Ανδρέα (εσωτερικά)
.16.30 Αγώνας ταχύτητας, τύπου 4Χ, σε γύρους πρόκρισης για ΜΙΝΙ μικρά και μεγάλα.  Διαδρομή: Παιδικές Εξοχές Αγ. Ανδρέα  (εσωτερικά).

Κυριακή 25/09/2016
10.00 Αγώνες δεξιοτεχνίας για τις κατηγορίες ΜΙΝΙ Μικρά και ΜΙΝΙ Μεγάλα (σε χώρο εντός των Παιδικών Εξοχών).
10.30 Αγώνας αντοχής κατηγορίας Παμπαίδων 36,4 χλμ.
10.32 Αγώνας αντοχής  κατηγορίας Παγκορασίδων 20,8 χλμ.
Διαδρομή: Σιρκουί Ιπποδρόμου 5,2 χλμ – Μαρκόπουλο.

ΠΗΓΗ: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ

Στους φετινούς αγώνες συμμετείχαν δύο μαθητές του σχολείου μας. Πρόκειται για τον Αθανάσιο Βαγή και τη Μαρία Χατζηνικολάκη. Στον αγώνα της ατομικής χρονομέτρησης ο Θανάσης κατέλαβε τη δωδέκατη θέση και η Μαρία αναδείχθηκε εικοστή τέταρτη. Στον αγώνα της αντοχής ο Θανάσης αναδείχθηκε πρώτος και η Μαρία πέμπτη. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο στις δραστηριότητές τους!

Η συντακτική ομάδα