Ευρωπαϊκό βραβείο καινοτομίας για τη δράση «Ένα τραγούδι, πολλά σχολεία, ενας κόσμος»

43abfed5-7140-4d68-912a-be921a6b5a59
Φίλοι εκπαιδευτικοί και αγαπημένοι μας μαθητές,Κερδίσαμε βραβείο! Καλά διαβάσατε. Η περσινή Εβδομάδα Δράσης για την Εκπαίδευση, «Ένα τραγούδι, πολλά σχολεία, ένας κόσμος», είναι ανάμεσα στους 12 νικητές, οι οποίοι βραβεύτηκαν με το Global Education Innovation Award, από τον διακρατικό φορέα για την εκπαίδευση στην Ευρώπη, Global Education Network Europe. Η εκστρατεία μας  επιλέχθηκε μεταξύ 85 συμμετοχών από 27 χώρες της Ευρώπης!Το βραβείο ανήκει σε όλους μας και θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για όλες τις ενέργειες, πρωτοβουλίες και δράσεις που εμπλούτισαν το υλικό και ανέδειξαν την αλληλεγγύη ως το πιο δυνατό εργαλείο για να φτιάξουμε έναν καλύτερο κόσμο.

Λίγα λόγια για το Global Education Network Award
To βραβείο δίνεται ως μία αναγνώριση της καινοτομίας στην παγκόσμια εκπαίδευση. Προωθεί πρωτοβουλίες παγκόσμιας εκπαίδευσης που μπορούν να επιφέρουν αλλαγή μέσω της δημιουργικότητας, της συμμετοχής, της άμεσης δράσης, των συνεργειών, της καινοτομίας και τελικά να εμπνεύσουν. Μπορείτε να μάθετε περισσότερα για το Global Education Network Europe εδώ  καθώς και να δείτε το βίντεο με τις δράσεις των 12 νικητών.

Μην ξεχάσετε να το διαδώσετε σε όσους συμμετείχαν και όχι μόνο!

Σας ευχαριστούμε που είμαστε σύμμαχοι για έναν καλύτερο κόσμο.

Φιλικά,
Εκπαιδευτικός Τομέας ActionAid