ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΗΡΙΟ: ΕΤΟΙΜΟΙ;Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ!

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΗΡΙΟ: ΕΤΟΙΜΟΙ;Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ! Αλευρά-Σταυράκη Ελένη, Κοσμά Κατερίνα Α Λυκείου Λίγα λόγια για τον χώρο των παραστάσεων… Το Ωδείο ή αλλιώς Εκκλησιαστήριο της Αρχαίας Μεσσήνης αποτελεί ένα σημαντικό αρχαιολογικό μνημείο αλλά και τον χώρο των ....

ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΕΑΝΙΚΟ  ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΡΧΑΙΟΥ ΔΡΑΜΑΤΟΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

Λίγα λόγια για την ιστορία του Φεστιβάλ αρχαίου δράματος της αρχαίας Μεσσήνης

Λίγα λόγια για την ιστορία του Διεθνούς Νεανικού Φεστιβάλ αρχαίου δράματος της αρχαίας Μεσσήνης Δουρούμη Δήμητρα, Κυριακοπούλου Νικολέττα Β Λυκείου  Έχει πραγματικό ενδιαφέρον πως κάποιες ιδέες υλοποιούνται με υπέροχα αποτελέσματα. Μια τέτοια περίπτωση αποτελεί και ….