Σχολική γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 1940

εξώφυλλο

εξώφυλλο εσώφυλλο

Με εξαιρετική επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας, την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017, η εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 καθώς και για τη γιορτή της Σημαίας. Το κύριο μέρος της γιορτής περιλάμβανε πλούσιο χρονικό των γεγονότων της εποποιίας του ‘40 με προβολή διαφανειών και ντοκουμέντων της εποχής, απαγγελία ποιημάτων και εκτέλεση τραγουδιών με συνοδεία μουσικών οργάνων από τη χορωδία. Ήταν μια άψογα οργανωμένη σχολική γιορτή, με συμμετοχή μεγάλου αριθμού μαθητών και μαθητριών και η οποία κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όσων την παρακολούθησαν.

Στα πλαίσια της  εκδήλωσης έγινε ο ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών για τη φετινή σχολική χρονιά και απονεμήθηκαν αριστεία και βραβεία προόδου στους μαθητές που διακρίθηκαν κατά το σχολικό έτος 2016-2017. Την απονομή έκανε ο διευθυντής του Γυμνασίου Κορινού κ. Πούτης Ιωάννης. Την επιμέλεια και το συντονισμό της γιορτής είχαν η φιλόλογος καθηγήτρια κ. Ελένη Αλμπανίδου και η καθηγήτρια Μουσικής κ. Σταματία Πετρονικολού.

DSC01258 1256 1246 1242 1241??????????????????????????????? 1287 1278 ???????????????????????????????

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Σχολική γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 1940"