Κατακλυσμός διαγωνισμών!

Κατακλυσμός διαγωνισμών!

Το σχολείο μας μέχρι στιγμής έχει πάρει μέρος σε αρκετούς διαγωνισμούς. Αρχικά σε ένα διαγωνισμό ποιήματος, όπου τα ποιήματα στάλθηκαν στην Κύπρο. Έπειτα σε ένα διαγωνισμό έκθεσης για τα 100 χρόνια από την απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης. Επίσης σε έναν διαγωνισμό έκθεσης με αφορμή τα 100 χρόνια από την απελευθέρωσης της Κρήτης. Ανατέθηκε επίσης σε ένα μαθητή από την Γ΄ Γυμνασίου να εκπροσωπήσει το σχολείο μας σε ένα Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ορθογραφίας στην Κεντρική Βιβλιοθήκη της πόλης μας. Συμμετέχουμε και σε έναν ευρωπαϊκό διαγωνισμό έκθεσης για την ειρήνη. Τέλος σε έναν διαγωνισμό έκθεσης, υπό την αιγίδα της UNESCO γραμμένη στα αγγλικά, με θέμα την Ειρήνη. Ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία στους μαθητές που συμμετείχαν. Δεν παραλείπουμε όμως να ευχαριστήσουμε και τους καθηγητές που μας δίνουν την ευκαιρία να συμμετέχουμε σε διαγωνισμούς και να εμπλουτίζουμε τις γνώσεις μας.

Ιωάννα Λυτρίδου