Αγώνες Ποδοσφαίρου στο Σχολείο μας

cropped-dsc_01511

Στις αρχές του Μάρτη  διεξήχθη  στο  Μουσικό Σχολείο  Αργολίδας  το  εσωτερικό  πρωτάθλημα  ποδοσφαίρου. Όλες  οι  ομάδες  έπαιξαν  φανταστικά  και είχαν  μόνο  έναν  στόχο:  να  σκοράρουν. Ο  αγώνας,  όμως,  που  ξεχώρισε  ήταν  ο  τελικός  ανάμεσα  στη  Γ” γυμνασίου  και  την  Α’  λυκείου (αγόρια).  Στη  διάρκεια  του  αγώνα  το  σκορ  ήταν  1-0   υπέρ  της  Α’ λυκείου, όπου και παρέμεινε παρά  τις  προσπάθειες  των  αντιπάλων. Στις  κερκίδες το κλίμα ήταν σε αθλητικά πλαίσια, δεν  έλειψαν, όμως,  και  οι  ξέφρενοι   πανηγυρισμοί  των  φιλάθλων της  Α’  λυκείου. Υπήρξαν κάποιες  αντιδικίες μεταξύ των αντιπάλων, χωρίς ωστόσο να γίνει διακοπή του αγώνα.

Στα  κορίτσια , ο αγώνας  είχε σαφώς  περισσότερα  γκολ,  αφού  το  σκορ  έληξε  5-0  υπέρ  της  Γ’  γυμνασίου. Κάποιες από τις δεκάδες φάσεις προκάλεσαν γέλιο στους θεατές.

Κωστής Ξηνταρόπουλος, Α2 Γυμνασίου