Το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας αφηγείται..δραματοποιημένα παραμύθια

ceb1cf86ceb9cf83ceb1-ceb1cf86ceb7ceb3ceb7cf83ceb7cf83-cf80ceb1cf81ceb1cebccf85ceb8ceb9cf89cebd-cebccebfcf85cf83ceb9cebacebfcf85-cf86

Στις 29 Ιανουαρίου 2017 στην αίθουσα Τριανόν στο Ναύπλιο, στο πλαίσιο του 1ου Ετήσιου Φεστιβάλ Αφήγησης « Η δύναμη της αφήγησης μέσα από παραμύθια και βιογραφικές ιστορίες», το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας αφηγήθηκε…δραματοποιημένα παραδοσιακά παραμύθια με τίτλο:

«Κόκκινη νότα δεμένη
στο πεντάγραμμο πλεγμένη
δος της κλώτσο να γυρίσει
παραμύθι ν΄αρχινίσει…»

Παρουσιάστηκαν τα εξής:

-« Παραμύθια για σύγχρονους καιρούς », από την Ξωτικοπαρέα της Α΄Λυκείου,

-« Μια αλλιώτικη…Σταχτοπούτα », από τους Μαγικούς αυλούς του τμήματος Γ2΄ Γυμνασίου,

-«Το Παραμυθογεφύρι της Άρτας », από τους Ονειροθηρευτές του τμήματος Γ1΄ Γυμνασίου.

Υπεύθυνοι Καθηγητές  ήταν οι: Γεωργίου Χριστίνα – Μουσικός, Γιαννακοπούλου Άννα – Μουσικός, Καλποδήμου Καλλιόπη – Φιλόλογος/ Θεατρολόγος, Κατσαρός Βασίλης – Μουσικός, Κουτρούλη Ουρανία – Μουσικός.

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΦΗΓΗΣΗΣ – 2017 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ ΤΡΙΑΝΟΝ-1