ESET : Τι πρέπει να γνωρίζετε για τα Smartphone τώρα που τα παιδιά σας επιστρέφουν στο σχολείο

Ίσως αναρωτιέστε τι κάνουν τα παιδιά σας στο smartphone τους αυτές τις μέρες που ανοίγουν και πάλι τα σχολεία. Η απάντηση είναι: τα πάντα. Γι” αυτό οι ειδικοί της παγκόσμιας εταιρίας κυβερνοασφάλειας ESET συνοψίζουν μερικές ....

cropped-black-friday-gce11ea3d6_1920.png

ESET: Black Friday – Πως να αποφύγετε τις παγίδες για να ψωνίσετε online με ασφάλεια

HBlackFriday πλησιάζει και η CyberMonday είναι προ των πυλών, πράγμα που σημαίνει ότι οι περισσότεροι από εμάς θα είμαστε στο κυνήγι της τέλειας ευκαιρίας. Και καθώς η πανδημία δεν έχει τελειώσει ακόμη, οι αγορές μέσω του smartphone, του tablet ή άλλων ….

cropped-back-to-school-pic.png

Νέο ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό “Βack to school”

Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας εύχεται σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα υγεία και πρόοδο. Για άλλη μια χρονιά το Ελληνικό κέντρο ….