Βιογραφικό Σημείωμα του Νισυριογράφου Δερμιτζάκη Κωνσταντίνου

Ονομάζομαι Κωσταντίνος Δερμιτζάκης, είμαι 14 χρονών και φοιτώ στην Β” Γυμνάσιου. Συμμετέχω στο τοπικό Θεατρικό Εργαστήρι.Ακόμα, πηγαίνω σε φροντιστήριο αγγλικών και ετοιμάζομαι για να δώσω το Lower σύντομα. Στον ελεύθερο μου χρόνο πηγαίνω γυμναστήριο και ....

Ο Γιώργος Καραμίχος και η συντακτική ομάδα των Νισυριογράφων

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΗΘΟΠΟΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΚΑΡΑΜΙΧΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ “ΝΙΣΥΡΙΟΓΡΑΦΩΝ”   Ο Γιώργος Καραμίχος, ένας από τους πιο καταξιωμένους Έλληνες ηθοποιούς του θεάτρου, του κινηματογράφου και της τηλεόρασης, είναι από τους πολύ τυχερούς ανθρώπους που ….

Θέα απ το παράθυρο της Γ γυμνασίου

ΑΠΟΨΕΙΣ-ΕΡΕΥΝΑ: Το Σχολείο μου και Εγώ

Έρευνα της συντακτικής ομάδας των Νισυριογράφων Τελικά, τι γνώμη έχουμε εμείς οι μαθητές για το σχολείο; Πόσο καλά περνάμε όταν είμαστε εδώ; Φτάνει ο χρόνος της κάθε μέρας για να κάνουμε και άλλες, εξωσχολικές δραστηριότητες; ….

Απ τη 5ημερη της Γ Λυκείου στην Ιταλια

ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ & ΝΕΑ #2 – των Τορίζη Άννας & Φασουλάρη Μαρίας

Η νέα χρονιά μας βρήκε και πάλι δραστήριους, γεμάτους ενέργεια και περιέργεια να δουλέψουμε, να εξερευνήσουμε, να διασκεδάσουμε και να χαρούμε. Ακολουθούν μερικές από τις δράσεις που κάναμε μαζί με τους καθηγητές μας από τον ….

FB_IMG_1678657894038

ΤΕΜΠΗ 28-2-2023: Το Γ/ΛΤ Νισύρου πενθεί και αντιδρά!

Γιατί; Αυτή η ερώτηση ξανά και ξανά. Γιατί να υπάρχει τέτοια αδιαφορία απ’ τις αρχές για την ανθρώπινη ζωή σε αυτή τη χώρα; Γιατί να μετράμε νεκρούς νέους, κυρίως, ανθρώπους από έλλειψη των στοιχειωδών μέτρων ….

20230504_183450

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: Παναγιώτης Νομικός, Υπεύθυνος Προγράμματος «Αθλητικά Μονοπάτια»

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΣΤΗ ΝΙΣΥΡΙΟΓΡΑΦΟ ΜΑΡΙΑ ΦΑΣΟΥΛΑΡΗ 1.Πως αποφασίσατε να έρθετε στην Νίσυρο; Τι είναι τα ¨Αθλητικά Μονοπάτια” και τι σχέση έχουν με το ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος; Υπάρχει συμμετοχή από τα παιδιά στο χειμερινό πρόγραμμα;  ….