Μίλα Τώρα

image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007 image008 image009Αγαπητοί  συνεργάτες, αγαπητές  συνεργάτιδες

«Το Χαμόγελο του  Παιδιού» εν όψει της Σχολικής  Ημέρας Ενάντια στην  Ενδοσχολική Βία και  Εκφοβισμό  (06/03/2017) θα πραγματοποιήσει μια  σειρά δράσεων  και εκδηλώσεων για την  ευαισθητοποίηση του κοινού. Η  σημαντικότερη δράση είναι  η ίδια η φωνή των παιδιών και  τα  μηνύματα τους ενάντια σε αυτό  το  φαινόμενο. Με βασικό μήνυμα «ΜΙΛΑ  ΤΩΡΑ|SPEAK NOW»  καλούμε όλα τα σχολεία και τα  παιδιά να συμμετέχουν και  δημιουργήσουν το δικό  τους μήνυμα. Ενδεικτικές ενέργειες που μπορείτε να  πραγματοποιήσετε είναι:

Ενδεικτικές  ενέργειες για τα παιδιά:

• Να γράψουν ή να  ζωγραφίσουν το σύνθημα ΜΙΛΑ  ΤΩΡΑ  και να  φωτογραφηθούν κρατώντας το, δείχνοντας το ή όπως αλλιώς θέλουν
  • Μπορούν να  δημιουργήσουν το σύνθημα  ΜΙΛΑ  ΤΩΡΑ με τα σώματα  τους ή με τις τσάντες τους  στην αυλή του σχολείου τους όπως στο  παρακάτω
  • Να δώσουν τα  δικά τους μηνύματα μέσα από  ένα  βιντεάκι YouSmile (σε οποιαδήποτε
  • μορφή, με  οποιοδήποτε μέσο)

Όλες οι δράσεις θα  γίνουν στο πλαίσιο της  θεσμοθετημένης  συνεργασίας μας με το Υπουργείο  Παιδείας, Έρευνας και  Θρησκευμάτων και θα προβάλλονται αντίστοιχα από

τα  Social media του Οργανισμού μας.

Σας ευχαριστούμε  πολύ για την συνεργασία και σε  περίπτωση που σας ενδιαφέρει να συμμετάσχετε στις  ενέργειες μας μπορείτε να  επικοινωνήσετε μαζί  μας στο 2107609550 και να  αποστείλετε το υλικό σας ως  τις  03/03/2017.

Με εκτίμηση,

Αλεβίζος Στέφανος