ΑΝΤΙ ΕΠΙΛΟΓΟΥ …..ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΑΠΟ: Οι μικροί μας δημοσιογράφοι - Ιουν• 23•17

Γυμνάσιο Σούδας ….Ιούνιος 2017

ΑΝΤΙ ΕΠΙΛΟΓΟΥ …..ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Τα συναισθήματα  πολλά ,δυσεύρετα  τα λόγια και  οι σκέψεις. Άλλοι μαθητές έρχονται , άλλοι φεύγουν  και αφήνουν το στίγμα τους με διάφορους τρόπους στο χώρο που είναι δικός τους , είναι το δεύτερο σπίτι τους. Πολλοί από αυτούς εκφράστηκαν  στο περιοδικό του σχολείου που υπήρχε σε ηλεκτρονική μορφή με τον τίτλο «ΠΑΣΑΤΕΜΠΟΣ» .

Ασχολήθηκαν με πολλά θέματα και έγραψαν «από καρδιάς» για τα παιχνίδια τους , τις εμπειρίες τους από τον αθλητισμό, τα ταξίδια τους ,την ιστορία ,τα ήθη και τα έθιμα της περιοχής αλλά και άλλων τόπων. Φάνηκε πως ήθελαν με ένα άλλο τρόπο να δείξουν πως το σχολείο δεν είναι μόνο μάθημα, αλλά χώρος ελεύθερης έκφρασης και δημιουργικότητας.

Με την ευχή να συνεχίσουν  με την ίδια διάθεση την επόμενη χρονιά ,ανανεώνουμε το ραντεβού ,ώστε το περιοδικό να γεμίσει με τις δημιουργικές σκέψεις και τις ιδέες  των παιδιών μας.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !