Διακρίσεις στο σχολείο μας

rompotiki

Το σχολείο μας έχει συμμετάσχει σε πολλούς διαγωνισμούς. Φυσικά δεν έχει πάρει το πρώτο βραβείο σε όλους, όμως σημασία έχει η συμμετοχή και η προσπάθεια.

Κάποιες από τις πρόσφατες διακρίσεις αφορόυν τους διαγωνισμούς μαθηματικών και φυσικής και τον2ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας.

rompotiki

Φωτογραφία της ομάδας μας από τον τελικό της Αθήνας

Ας δούμε μερικές πληροφορίες για τις εκδηλώσεις αυτές. Ο 2ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας, με τη συμμετοχή τεσσάρων ομάδων από το σχολείο και πολλών άλλων ομάδων από τη Δυτική Μακεδονία. Το δεύτερο βραβείο απονεμήθηκε στην ομάδα του σχολείου μας Lego Iteles. Τα παιδιά της ομάδας αυτής προκρίθηκαν στον τελικό του διαγωνισμού που έγινε στην Αθήνα.

Επίσης οι μαθητές Γιάννης Ρούφος και Χατζή Ελευθερία βραβεύτηκαν για τη διάκριση τους στον διαγωνισμό Μαθηματικών. Ακόμη η Ε” τάξη έλαβε μέρος στον διαγωνισμό της φυσικής και στον διαγωνισμό των μαθηματικών.

Ταλλίδου Αλεξάνδρα.